Salongsgrupp
Closed
2019-10-16
689126
| Sold for | 2 000 SEK |
| Estimate | 3 000 SEK |
SALONGSGRUPP, 4 delar, Louis XVI-stil, bestående av soffa, karmstolar 1 par, salongsbord, bordet skyltmärkt Nordiska kompaniet, soffans längd 130, bordets höjd 74, diameter 78, sitthöjd 44
Bord ej ursprungligen sammanhörande med övriga delar. Slitage, ytskador, en dekorknopp lös. En fothylsa saknas på bord