Salongsbord Karl Johan-stil
Closed
2019-08-21
669089
| Sold for | 500 SEK |
| Estimate | 2 000 SEK |
SALONGSBORD, 1900-talets första hälft, Karl Johan-stil, fanérat i mahogny, fotavslut i form av lejontassar, låsbar låda i sarg, höjd ca 74, 113x56,5 cm
Nyckel saknas, bruksslitage, smärre fuktskador på skivan