Solur
Closed
2019-07-30
662773
| Sold for | 900 SEK |
| Estimate | 1 500 SEK |
SOLUR, 1900-talets andra hälft, bemålat järn, höjd ca 80 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage, niten mellan benen och själva soluret något lös