Huggvärja
Closed
2019-07-12
661448
| Sold for | 9 600 SEK |
| Estimate | 5 000 SEK |
HUGGVÄRJA, svensk, m/1685-1832, för flottan, P-stämplad klinga, kavellindning av tvinnad mässingstråd, längd ca 89 cm.
Modifierad, slitage