Meissen terrin porslin
Valmis
2019-06-29
658391
| Korkein tarjous | 1 100 SEK |
| Arviointi | 1 500 SEK |
MEISSEN, terrin, porslin, Tyskland, 1800-talets slut, sengustaviansk stil, uppsvängda hänklar, dekor av blomsterslingor i underglasyrblått, lockknopp i form av plym, längd ca 37, höjd 24 cm
Nagg