Vox Challenger elgitarr

Vox Challenger elgitarr
Vox Challenger elgitarr
Vox Challenger elgitarr
Vox Challenger elgitarr
Vox Challenger elgitarr
Vox Challenger elgitarr
Vox Challenger elgitarr
Vox Challenger elgitarr
Vox Challenger elgitarr
Vox Challenger elgitarr
Vox Challenger elgitarr
Vox Challenger elgitarr
Vox Challenger elgitarr
Vox Challenger elgitarr
Vox Challenger elgitarr
Vox Challenger elgitarr
Vox Challenger elgitarr
Vox Challenger elgitarr

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

VOX, "Challenger V215", elgitarr, 1960-tal, tillverkad av Crucianelli, Italien, lackerad i röd sunburst, 2 mikrofoner (singlecoil-modell av Crucianellis egen tillverkning), längd ca 101 cm

Lackrepor och sprickor förekommer, elektroniken ej igenomgången, SAV rekommenderar att gitarren gås igenom av en tekniker, samt att strängarna byts ut och att gitarren intoneras.

649335

2019-05-31