Slaglåsgevär
Closed
2019-05-26
642593
| Sold for | 1 500 SEK |
| Estimate | 2 000 SEK |
SLAGLÅSGEVÄR, brittiskt, 1860-tal, pipa med proof marks, valnötsstock, med nätskuren kolvhals, stålbeslag, längd 116 cm
Slitage, nippel skadad, laddstake saknas