Spegel stockholmsarbete i rokoko

Klubbat för:

36 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

SPEGEL, 1700-talets mitt, högklassigt stockholmsarbete i rokoko, skuren delvis genombruten dekor i form av grenverk, blommor och blad samt rocailler, förgylld och bronserad, 2 delat glas, nedre glaset facettslipad, höjd ca 198x85 cm

Delvis ombronserad, övre äldre glas ej original, skador och lagningar

633923

2019-04-11