Stop i silver
Closed
2019-03-22
626373
| Sold for | 32 000 SEK |
| Estimate | 6 000 SEK |
ANDERS NILSSON, verksam i Lund, tidigt 1900-tal, stop i silver, 1901, på locket en kvinnofigur som dricker ur en mussla, monogram på ena sidan, höjd ca 20, största vidd 14 cm, vikt ca 380 g
Åldersrelaterat slitage