Paraplyställ Kina
Closed
2019-03-17
623054
| Sold for | 300 SEK |
| Estimate | 2 000 SEK |
PARAPLYSTÄLL, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, cylinderformad, dekor av reserver med figurscener och blommor i emaljfärger, järnoxid samt sepia omgivna av blomsterslingor, höjd ca 45 cm
Lagningar