Christian Dell bordslampa
Closed
2019-02-26
617994
| Sold for | 5 400 SEK |
| Estimate | 6 000 SEK |
CHRISTIAN DELL, modellnummer 6751, Kaiser Idell Leuchten, ursprungligen formgiven under Dells tid vid Bauhaus under 1930-talet, stomme i massiv mässing, höjd ca 45 cm
Åldersrelaterat slitage, patina, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen