Samovar nysilver
Valmis
2019-02-21
616198
| Korkein tarjous | 70 000 SEK |
| Arviointi | 2 000 SEK |
SAMOVAR, 1900-talets början, Ryssland/Polen, stomme i nysilver, med hänklar, dekor av girlander och pelare, stämplad B. Henneberg Warsawa, höjd ca 54 cm
Åldersrelaterat slitage, beläggningar, buckla