Ett par senempire ljusstakar
Closed
2018-12-28
600442
| Sold for | 520 EUR |
| Estimate | 200 EUR |
LJUSSTAKAR, ett par, mässing, senempire, 1800-tal,
balusterformat skaft med bladdekor, tredelad sockel med tassfötter, höjd 27 cm.
Åldersrelaterat slitage, polerade