Glasbägare 1700-tal
Closed
2018-12-19
599279
| Sold for | 16 000 SEK |
| Estimate | 4 000 SEK |
BÄGARE, 1700-tal, konisk form, graverad dekor i form av korslagda lagerkvistar med kung Adolf Fredriks monogram under krona, höjd ca 14 cm
PROVENIENS: Nils von Heidenstam (1890-1978)