Glasbägare 1700-tal

Glasbägare 1700-tal
Glasbägare 1700-tal
Glasbägare 1700-tal
Glasbägare 1700-tal
Glasbägare 1700-tal
Glasbägare 1700-tal

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BÄGARE, 1700-tal, konisk form, graverad dekor i form av korslagda lagerkvistar med kung Adolf Fredriks monogram under krona, höjd ca 14 cm

PROVENIENS: Nils von Heidenstam (1890-1978)

599279

2018-12-19