Flintlåsgevär
Closed
2018-07-18
559312
| Sold for | 1 500 SEK |
| Estimate | 2 000 SEK |
JEZAIL, Indien/Afghanistan, 1800-tal, ett äldre lås märkt med krönta bokstäver, skuren dekor på kolven, längd ca 168 cm
Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".
Bruks och åldersrelaterat slitage