Spegel empire
Closed
2018-06-21
554152
| Sold for | 1 800 SEK |
| Estimate | 1 500 SEK |
SPEGEL, empire, 1800-talets andra kvartal, dekor i pastellage av bl a lyra, bronserad och bemålad, höjd ca 58 cm
Lagningar, senare bemålad och bronserad, spegelglaset något anlupet, slagen