Servis Pekka Turtiainen

Servis Pekka Turtiainen
Servis Pekka Turtiainen
Servis Pekka Turtiainen
Servis Pekka Turtiainen
Servis Pekka Turtiainen
Servis Pekka Turtiainen
Servis Pekka Turtiainen
Servis Pekka Turtiainen
Servis Pekka Turtiainen
Servis Pekka Turtiainen
Servis Pekka Turtiainen
Servis Pekka Turtiainen
Servis Pekka Turtiainen
Servis Pekka Turtiainen
Servis Pekka Turtiainen
Servis Pekka Turtiainen
Servis Pekka Turtiainen
Servis Pekka Turtiainen
Servis Pekka Turtiainen
Servis Pekka Turtiainen

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

PEKKA TURTIAINEN, servis, 15 delar, silver, bestående av: bålskål, bålslev, 6 vinglas, 6 punschmuggar, vinkanna, invändigt förgyllda, Finland 1978-79, svenska importstämplar, stämpelmärkt med namnteckning, strukturerad samt blankslipad yta, höjd 5,8-30 cm, bålslevens längd 27 cm, total vikt ca 3240 g

552119

2018-06-20