Fontän 1900-talets första hälft
Closed
2018-06-13
551961
| Sold for | 26 000 SEK |
| Estimate | 35 000 SEK |
FONTÄN, 1900-talets första hälft, i form av stående kvinna med näckros, bronspatinerad zink monterad på kompositplatta, höjd 164, 45 x 45 cm
Åldersbetingad patina, smärre gjutskador. Ej funktionstestad.