Roland Svensson
Closed
2018-08-19
551757
| Sold for | 3 400 SEK |
| Estimate | 3 000 SEK |
ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Dagar i skärgård och annorstädes", med fyra färglitografier, signerade Roland S., 4 passepartouerade signerade och numrerade originallitografier.HC III / XL, bildmått 19x13 cm,
Fyra dagböcker i faksimilutgåva, 1990, medföljer,
Zürich (Graphic Anstalt J. E. Wolfensberger AG) 1990, blå linnekassett,
Läs mer
Oramade, linnekassett med fläckar/skador