Kaffekanna gräddkanna sockerskål hamrat silver
Valmis
2018-03-22
529388
| Korkein tarjous | 2 800 SEK |
| Arviointi | 3 000 SEK |
KAFFEKANNA, GRÄDDKANNA, SOCKERSKÅL, silver, 1900-talets första hälft, Tyskland, svenska importstämplar, lockknopp i ben, kannans höjd 22 cm, vikt ca 960 g