Roland Svensson Pelarsommar akvarell
Closed
2018-08-19
525287
| Sold for | 64 000 SEK |
| Estimate | 30 000 SEK |
ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Pelarsommar" - Förlaga till litografi, signerad och daterad roland S.76, blandteknik med akvarell och krita, bildmått ca 30x41 cm,
Läs mer
HISTORIK:
Motivet utgavs även som frimärke