Folke Hermelin oljemålning
Valmis
2018-03-12
524915
| Korkein tarjous | 8 000 SEK |
| Arviointi | 10 000 SEK |
FOLKE HERMELIN (1880-1955): Allmänna Gränd, Djurgårdsstaden, signerad och daterad Folke Hermelin 1922, olja på pannå, 28 x 35 cm
UTSTÄLLD: Östgöta Konstförenings utställning, Linköping och Norrköping 1922