Ljusstakar mahogny och förgylld brons

Klubbat för:

23 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, omkring 1800, gustavianska, stam och fotplatta i skuren massiv mahogny, ljushållare i förgylld brons, höjd 31 cm

Ytslitage, en ljusmanchett med lös dropplatta

524484

2018-03-03