Spegel Stockholmsarbete

Spegel Stockholmsarbete
Spegel Stockholmsarbete
Spegel Stockholmsarbete
Spegel Stockholmsarbete
Spegel Stockholmsarbete
Spegel Stockholmsarbete
Spegel Stockholmsarbete
Spegel Stockholmsarbete
Spegel Stockholmsarbete
Spegel Stockholmsarbete

Klubbat för:

46 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

SPEGEL, gustaviansk, Stockholm, (1784), med Stockholms hallstämpel samt förgyllarkors, träskuren dekor, krön med rosett, lagerblad och rosor, nedtill med lagerblad och solros, krederad med rester av poliment och blankpolerat guld, fasetterat spegelglas (original), ca 75x44,5

Bit av lagerstjälk borta nedtill, bruks och åldersrelaterat slitage

522313

2018-02-23