Skänkskåp s k änglaskåp 1800-tal
Closed
2018-02-11
518663
| Sold for | 82 000 SEK |
| Estimate | 20 000 SEK |
SKÄNKSKÅP, för hörn, Skåne, daterat 1867, s k änglaskåp, bemålat, med skuren och polykrom dekor, krön med skulpterade lejon, total höjd 174, bredd 79 cm
slitage, en lejonet med lagning/skada