Vas Wallander
Valmis
2018-01-23
514900
| Korkein tarjous | 1 400 SEK |
| Arviointi | 1 500 SEK |
ALF WALLANDER, vaser, Rörstrand, 1900-talets början, jugend, flintgods, dekor i blått av kastanjer, höjd ca 23 cm
Krackeleringar, delvis missfärningar