Skålfat 1700-tal Clair de Lune
Valmis
2018-01-07
512484
| Korkein tarjous | 42 000 SEK |
| Arviointi | 2 000 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), "Clair de Lune", botten med märke, diameter ca 15 cm
PROVENIENS: Russell Bodés samling, Gustaf Otto Wallenberg
Omfattande sprickor, nagg