Märta Måås-Fjetterström, "Bruna heden", matta
Closed
2017-12-09
507369
| Sold for | 17 500 SEK |
| Estimate | 18 000 SEK |
MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, "Bruna heden", matta, formgiven 1931, rölakan, signerad MMF, tillverkad före 1941, ca 200x145 cm
Jämnt slitage