Oinochoe Etnospecial

Oinochoe Etnospecial
Oinochoe Etnospecial
Oinochoe Etnospecial
Oinochoe Etnospecial
Oinochoe Etnospecial
Oinochoe Etnospecial
Oinochoe Etnospecial
Oinochoe Etnospecial
Oinochoe Etnospecial
Oinochoe Etnospecial
Oinochoe Etnospecial
Oinochoe Etnospecial

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

OINOCHOE, antiken, hellenistisk, troligen Apulien, liv med figurscen, höjd ca 16 cm,

Proveniens: Svensk privatsamlare, enligt uppgift Inköpt i Stockholm under 1960-talet

505466

2017-12-15