Skålfat 1700-tal Clair de Lune
Closed
2017-11-22
502563
| Sold for | 52 000 SEK |
| Estimate | 2 000 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), "Clair de Lune", botten med märke, diameter ca 15 cm
PROVENIENS: Russell Bodés samling, Gustaf Otto Wallenberg
Omfattande sprickor, nagg