Spegellampetter

Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustaviansk stil, 1800-tal,
träskuren dekor, förgyllda, kvicksilverfolierade glas, ljushållare av mässing, för två ljus vardera, höjd ca 85x62 cm

Proveniens: Sångaren och skådespelaren Anna-Lisa Björling

Missfärgat och fläckigt glas. Dekorslitage. En lampett med spricka i ram.

500450

2017-11-15