Graverade planscher, 1600-1800-tal,
Closed
2017-10-02
486489
| Sold for | 3 200 SEK |
| Estimate | 3 000 SEK |
GRAVERADE PLANSCHER 1600-1800-TAL (60). Samling gravyrer, mestadels porträtt, delvis passepartouerade, enstaka uppfofrade på kartong. Övervägande svenska, bland andra Rehn. I kartong med måtten 530 x 730 mm.
Enstaka med revor och fläckar, men annars i bra skick.
Proveniens: Lars-Olof Tidermans samling.
Se text