Ewa Rudling porträtt Marie Rickfors

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

3 000 SEK

EWA RUDLING (född 1936): "Marie Rickfors (Mia Nygren - Vogue pour Nina Ricci Paris", signerad och numrerad Ewa Rudling 1/100, c-print, ca 30,5x45,5 cm,

Ewa Rudling om MARIE RICKFORS:
"- Sarah Moons favoritmodell i Paris i sexton år och blev en sex symbol med Emanuelle nr 4. Fotade tre Nina Ricci kollektioner för en reklamkampanj i American Vogue och valde filmstjärnor som modeller"

Oramad

484753

2017-09-26