Lantern slides Mjölkcentralen ca 1940-tal

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 500 SEK

REKLAMFOTOGRAFIER MJÖLKCENTRALEN. Samling med 11 askar med lantern slides (glas) reklam för Mjölkcentralen ca 38 st i färg, ca 30 st i svartvitt, ca 1940-tal. Med tryckt text: Uvacrom-foto A. Börtzells Tryckeri A.B. Flertalet ca 8 x 8 cm, några 11x8,5 cm
11 askar i en större låda.

Flera dubbletter, några blekta, några mindre skador. Askarna nötta, visst kladd.

481572

2017-09-07