Karl-Erik Ekselius matbord
Closed
2017-07-04
472409
| Sold for | 2 400 SEK |
| Estimate | 2 000 SEK |
KARL-ERIK EKSELIUS, matbord, JOC Möbler, 1900-talets andra hälft, valnöt/valnötsfanér, kryssfot, höjd ca 72, diameter 120, 2 iläggsskivor vardera bredd 60 cm medföljer
Bruksslitage, lagning på foten, spricka i sargkanten