Tedosa Kina
Valmis
2017-06-19
469777
| Korkein tarjous | 500 SEK |
| Arviointi | 1 500 SEK |
TEDOSA, porslin, Kina, 1800-tal, hexagonal form, dekor av stiliserade blommor samt sångfågel på gren i underglasyrblått, höjd ca 16,5 cm
Locket senare, nagg, sprickor