Guanyin Kina
Valmis
2017-06-08
467543
| Korkein tarjous | 500 SEK |
| Arviointi | 1 500 SEK |
BORDSARMATUR, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, dekor i form av Guanyin stående på lotus, delvis polykromt bemålad, vit glasyr, guld, monterad på träplatta, total höjd ca 68 cm
Smärre slitage