Sixten Lundbohm
Closed
2017-05-22
462663
| Sold for | 3 000 SEK |
| Estimate | 4 000 SEK |
SIXTEN LUNDBOHM (1895-1982): Kustmotiv, olja på duk, ca 45 x 52 cm, signerad Sixten Lundbohm a tergo samt med dedikation "Till moster Ajsa från Sixten julen 1917".
Ingår i auktionen Västsvenska konstnärer
Enstaka mindre skrapmärken.