Kista allmoge
Closed
2017-05-12
461401
| Sold for | 3 800 SEK |
| Estimate | 2 500 SEK |
KISTA, 1800-talets första hälft, Hälsingland, Isbo, utanför Delsbo, polykromt bemålad med motiv av röda blommor, höjd 47, 87x59 cm, nyckel finns
Slitage, retuscher, senare fötter