Elin Wikström Anna Brag Returnity Kit
Closed
2017-05-12
459501
| Sold for | 300 SEK |
| Estimate | 1 500 SEK |
ELIN WIKSTRÖM & ANNA BRAG (födda 1965): "Returnity Kit", objekt i kartong, kartongen signerad, daterad och numrerad Eiln Wikström Anna Brag Münster 1997 7/50, 19x25 cm, höjd 9 cm (kartongen), objektet utgörs av ett cykelnav som då det är monterat gör att cykeln går baklänges, framtagen till skulpturbiennalen i Münster 1997