Skrin 1900-talets mitt
Valmis
2017-04-12
454691
| Korkein tarjous | 4 800 SEK |
| Arviointi | 6 000 SEK |
SKRIN, silver / 875 och sten, bl.a. lapis lazuli, 1900-talets början, Ryssland, dekor med fredsduva i matterad marmor, stämplad S:t Petersburg (1908-1926), höjd ca 10, 26x17 cm