Bordslampa Josef Ekborg
Closed
2017-02-05
437961
| Sold for | 1 600 SEK |
| Estimate | 2 000 SEK |
JOSEF EKBERG, bordslampa, 1920-tal, Gustavsberg, sgrafitto, dekor av stiliserade blommor i blått mot ljusblå fond, signerad och daterad Josef Ekberg Gustavsberg 1920, höjd ca 28, total höjd 45 cm