Skultuna mässingsljusstakar Light up the dark

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SKULTUNA, ljusstakar, 1 par, "Jubileumsljusstaken Gustaf Adolf", 2007, porfyr och mässing, numrerade 0062 resp. 0063, höjd ca 23 cm

HISTORIK: Ljusstaken togs fram till Skultunas 400-årsjubileum, i ett samarbete med antikexperten Peder Lamm. Limiterad upplaga om 100 par .

Smärre slitage och stearinrester

434528

2017-02-13