Bestick silver 1800-tal
Closed
2017-01-17
433736
| Sold for | 1 800 SEK |
| Estimate | 2 000 SEK |
MATKNIVAR, 8 st., silver, monogramgravyr, otydliga stämplar, 1800-talets början, blad i rostfritt stål, längd ca 24,5 cm
Proveniens: Wij Säteri, Norra Mälardalen
Slitage, senare blad