Imari samt underglasyrblått
Valmis
2017-01-17
433562
| Korkein tarjous | 1 900 SEK |
| Arviointi | 1 500 SEK |
SKÅL, BOJAN, TALLRIKAR, ASSIETTER, 8 dlr., porslin, Kina samt Japan, 17/1800-tal, varierande dekor i underglasyrblått samt järnoxid, diameter ca 11-22 cm
Skålen med lagningar, en tallrik med spricka, assietterna med sprickor