Matsalsbord England
Closed
2016-12-09
427281
| Sold for | 1 500 SEK |
| Estimate | 2 000 SEK |
MATSALSBORD, England, fanérad i mahogny, skiva 1800-tal med senare pelarfötter, med fotaslut i form av tassar, på hjul, höjd ca 74 cm, 110x122 cm, 3 iläggsskivor vara 2 st 63, samt en med sargkant 54 cm
Slitage, repor, fläckar, fanerskador, renoverat och kompletterat