Ljuskrona gustaviansk stil
Valmis
2016-09-04
402378
| Korkein tarjous | Osåld |
| Arviointi | 18 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, för åtta ljus, höjd ca 118, diameter ca 90 cm
PROVENIENS: Restaurant Pelikan, Södermalm, Stockholm
Enstaka nagg