Spelbord sengustavianskt
Closed
2016-07-13
395669
| Sold for | 3 600 SEK |
| Estimate | 3 000 SEK |
SPELBORD, sengustavianskt, mahogny, hallstämpel 1793, halvmåneform, utdragbart ben med dold låda i sargen, höjd 75, 96x47, total diameter 93 cm
Sprickor, skador, fanersläpp, sneda ben