Skål med fat i glas Simon Gate för Orrefors
Valmis
2016-03-23
370706
| Korkein tarjous | 1 200 SEK |
| Arviointi | 2 000 SEK |
SIMON GATE, skål med fat, glas, Orrefors, rund nedåt avsmalnande, ametistfärgad glasmassa, slipad dekor, skålen signerad Of G.A 60.27, skålens höjd 13, diameter 22, fatets diameter 21 cm
Skålen med obetydliga fotnagg