Ljuskrona

Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona

Klubbat för:

25 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

LJUSKRONA, för åtta ljus, gustaviansk stil, omkring 18/1900, förgylld mässingsstomme, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 95, diameter 80 cm

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

Nagg, slitage, enstaka prismor kan saknas

368252

2016-03-16